Harry Potter Dünyasındaki Tüm Büyücülük Okulları Listesi Yayınlandı!

Harry Potter Dünyasındaki Tüm Büyücülük Okulları Listesi Yayınlandı! 19 Şubat 2016

J.K. Rowling, Harry Potter Dünyasındaki Tüm Büyücülük Okullarını haritalarıyla beraber yayınladı!

Harry Potter Serisi'nin yazarı J.K. Rowling kitaplarda yazmadığı ve kimsenin bilmediği Harry Potter dünyasına ait yeni bilgileri kendi açtığı bir internet sitesi üzerinden açıklıyor. Dumbledore'un gay olduğunu da yine böyle açıklamıştı. Genelde kısa bilgiler veren Rowling ilk defa detaylı ve uzun bir listeyle geldi.

Harry Potter serisinin yeni filmi Fantastik Canavarlar Nelerdir Nerede Bulunurlar'ı beklerken hayranlara güzel bir süpriz oldu ve Dünyadaki tüm büyücülük okullarını haritalarıyla beraber yayınladı.

İşte Harry Potter dünyasında bulunan tüm Büyücülük Okulları!

not: yeni harry potter filmi, fantastik canavarlar nelerdir nerede bulunurlar'ın fragmanını izlemek ve hakkında tüm bilgileri almak için TIKLAYIN.

1. Uagadau

uagadou

Afrika’da dağın kenarına kazılmış olan efsane okul “Uagadou”. Biliyorsunuz büyücülük Afrika’dan çıkmaktadır. O yüzden buradaki öğrencilerin şekil değiştirme, astronomi ve simya alanında üstün yetenekleri vardır. Okula gitmeye hak kazanan öğrencilere ise Harry Potter’daki gibi mektup gelmemekte, rüyalarına girilerek okula gelmeye hak kazanıldığı söylenmekteymiş.

2. Mahoutokoro

Mahoutokoro

Gelelim ikinci okulumuza. Japonya’da bulunan ve volkanik ada olan “Mahoutokoro Büyücülük Okulu”. Burada öğrenciler 7 yaşında eğitime alınıyor ve yetenekleri arttıkça cübbelerinin rengi değişiyor. En yüksek seviye büyücüler altın renkte, kara büyücülükle uğraşan öğrenciler ise beyaz renkte cüppelere sahip oluyormuş.

3. Castelobruxo

Castelobruxo

Brezilya’nın Amazon ormanlarında bulunan “Castelobruxo”. Öğrencileri açık yeşil cüppeler giyiyor ve okulu Caiporo adında ‘’Yaramaz’’ hayaletler koruyor. Sihirli Yaratıklar ve Bitki bilimi konusunda uzmanlar.

4. Ilvermorny

Ilvermorny

New York civarındaki büyücülük okulumuz “Ilvermorny”. Harry Potter dünyasının devamı olan ve heyecanla beklenen ”Fantastic Beasts” filmi burada geçiyor.

5. Beauxbatons

Beauxbatons

İspanya ve Fransa sınırındaki Pireneler’de yer alan büyücülük okulu “Beauxbatons”. Etrafında geniş bahçeler olduğu belirtiliyor. Simya konusunda uzman öğrenciler yetiştiriyor. Kız öğrencilerin güzellikleri ise dillere destan bir konu.

6. Durmstrang

Durmstrang

Avrupa’nın kuzey ucunda bulunan “Durmstrang”ın kötü bir şöhreti bulunuyor. Yetiştirdiği cadı ve kötü büyücüleri ile anılmakta. Harry Potter ve Ateş Kadehi filminde öğrencilerini yakından tanıma fırsatı bulmuştuk. Müdürleri eski bir Ölüm Yiyen olan okulun namı neden kötü şimdi anlamışsınızdır.

  • Beğen
    5
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 4 Yorum Yapılmış
Misafir
Avatar
Üye
  izleyen 19 Şubat 2016, Cuma
Çok güzel bir haber olmuş. Bir Harry Potter hayranı olarak hemen ilgimi çekti. Teşekkür ederim sizlere.
Avatar
Üye
  Mami 19 Şubat 2016, Cuma
OHA! İnanılmaz bir haber. Ben öyle bilgiler yayınladığını hiç bilmiyordum, acaba nerede yayınlanıyorlar? Başka böyle haberler varsa ekler misin admin?
Avatar
Ziyaretçi
ddm 24 Aralık 2016, Cumartesi
youtubede bı kanal daha fazla bılgı verıyor bu konuda j.k nın acıkladıgı h.p nın bılınmeyen 17 sırrı dersenız bulursunuz.
Avatar
Üye
  Robin 19 Şubat 2016, Cuma
Okullardan iki tanesini biliyorduk. Hep merak ediyordum bende başka okullar yokmu bu voldemorta başkaları savaş açmıyormu diye. Büyücülük dünyası hakkında her bilgi çok güzel.