Al Pacino

 •   Doğum Yeri: ABD - New York
 •  Doğum Tarihi: 25 Nisan 1940
 •   0 Hayranı Var
Al Pacino, 25 Nisan 1940 yılında Amerika'nın New York eyaletinde dünyaya geldi. Sinema oyuncusu olarak hayatına devam eden ünlü aktör, aynı zamanda bazı projelerde yönetmen koltuğuna da oturmuştur.
 
Henüz 17 yaşındayken Güzel Sanatlar Okulu'ndaki eğitimini yarıda bıraktı ve çeşitli işlere yöneldi. Bu süreç zarfında bazı hocalardan oyunculuk eğitimi de alan Al Pacino, tiyatro oyunlarında yer almaya başladı. 1966 yılında "Actors Studio" altında eğitim alma şansı buldu. O dönemler James Earl Jones ile çalıştığı The Place Creep'de küçük bir rol aldı. Bu süreç zarfında oyunculuğunu geliştiren ve çeşitli metotlar deneyen Al Pacino, 1967 ve 1968 senesinde oynadığı The Indian Wants the Bronx ile beraber Obie Ödülleri'nde "En İyi Erkek Oyuncu" ödülünün sahibi oldu. Burada aldığı ödül ile beraber Broadway sahnesinde oyun oynama hakkı elde etti. Bir dönemin en ünlü Amerikan tiyatrosu olan Broadway'de "Does The Tiger War a Necktie?" isimli oyunda oynadı. Buradaki "uyuşturucu bağımlısı" rolü ile beraber Tony Ödülünü kazandı. Üst üste tiyatroda ödüller alması, onu beyaz perdeye hızlı bir giriş yapmasını tetiklemişti. 1969 yılında Me, Natalie isimli filmde oynadı.
 
İkinci filminde yine uyuşturucu bağımlısını canlandıran Al Pacino, Panic in Needle Park filmi her ne kadar başarısız bulunsa da, Al Pacino'nun muhteşem oyunculuğu onun Godfather serisine dahil olmasını kolaylaştırdı. Yapımcı Paramount ve Francis Ford Coppola'nın dikkatini çeken Al Pacino, bu filmde Michael Carleone rolünü kaptı. Muhteşem performansı ile beraber Oscar'da "En iyi yardımcı erkek oyuncu" ödülüne aday gösterildi. Godfather 2 ile tekrar beyaz perdeye geçen Al Pacino, yeniden Oscar ödülüne aday gösterildi. Üst üste başarısız projelerde yer alan Al Pacino, Baba serisinden sonra yer aldığı Bobby Deerfield ile eleştirmenlerin hedefi haline dönüştü. Bir süre kadar beyaz perdeden elini çeken ve tekrar tiyatroya dönüş yapan Al Pcino, burada çeşitli oyunlarda yer aldı. 1989 yılında çekilen Sea of Love ile beraber tekrar ekranlara geri döndü. Burada muhteşem bir oyunculuk performansı ortaya koyan Al Pacino, tekrar milyonlarca seyircinin beğenisini kazandı. Bunun yanı sıra ise 1990 yılında Dick Tracy isimli bir gangsteri canlandıran ve Oscar'a aday gösterilen Al Pacino, aynı yıl Godfather 3 filminde yer aldı. Maalesef buradaki oyunculuğu pek beğenilmedi.
 
Uzun süre kadar projelerde yer almayan Al Pacino, "Scent of a Woman" filminde ki muhteşem oyunculuğu ile En İyi Erkek Oyuncu Oscar'ını kazandı. Burada kör bir adamı canlandıran Al Pacino, rolüne 6 ay kadar hazırlandı ve muhteşem oyunculuğu sayesinde ilk kez Oscar’ı kucakladı.
 
Aynı zamanda Al Pacino, ilk evliliğinden 3 çocuk sahibi olmuştur. Şuan ise evli değildir. 
  Al Pacino Rol Aldığı Filmler - Al Pacino FilmleriTümünü Gör
 • 1080P
  Baba 1 - Godfather 1 Türkçe Dublaj 1080p İzle
  Baba 1 - Godfather 1 Türkçe Dublaj 1080p İzle
  Sicilya'dan göç edip Amerika'ya yerleşmeye ve uyum sağlamaya çalışan Corleone ailesi kendilerine karşı zorbalık yapan ve ellerindeki paradan sürekli haraç isteyip, alan diğer çetelere ve bir t...
  •   Tür : Suç, Dram
  •   İzlenme: 58786
  •   0
     0
  •   Vizyon : 1973
  •   Süre : 175 Dk.
  IMDb9.3
  MultiDil
  Al Pacino Resimleri Tümünü Gör
Al Pacino
Al Pacino
Al Pacino
Al Pacino
Al Pacino
Al Pacino
  Al Pacino Haberleri Tümünü Gör
73. Altın Küre (Golden Globes) Adayları Açıklandı!10 Aralık 2015
73. Altın Küre Adayları Açıklandı...
Haberi Oku   1191   0