Angelina Jolie

 •   Doğum Yeri: ABD - Los Angeles
 •  Doğum Tarihi: 4 Haziran 1975
 •   0 Hayranı Var
Angelina Jolie, Hollywood’un neden en çok kazandığı tam olarak anlaşılamayan aktristlerinden birisi. Filmografisine baktığınızda, başarısız performanslarının sayısı başarılara göre çok daha fazla olmasına rağmen, Angelina Jolie çok merak edilen ve neredeyse hiç paylaşmadığı özel hayatının yarattığı merak sayesinde, bulunduğu Kırmızı Halı törenlerinde en çok fotoğraflanan, her projesi büyük gişe başarısı yakalayan, çoğu evlatlık 6 çocuğu ve dünyanın en beğenilen erkeklerinden biri olan Brad Pitt ile Jennifer Aniston ile hala evliyken başladığı ilişki ve sonrasındaki evliliği ve hatta şu sıralar bolca konuşulan boşanma süreci ile, ilgiyi her zaman üzerinde tutmayı başarıyor.

Diğer yandan Angelina Jolie, Tomb Raider filminin çekimleri sırasında bulunduğu Kamboçya’da gördüğü fakirlik ve dikkatini çeken mülteciler ve onların sorunları ile derinden ilgilenmesi sebebi ile, tüm dünyanın kendi üzerinden bir türlü çekilmeyen gözlerini Birleşmiş Milletler Mülteci Komisyonu İyi Niyet Elçisi olarak kullanarak, ülkemizdeki Suriye’li mülteci kampları da dahil, dünyanın bir çok yerindeki kamplarda hem sorunları dinleyerek, hem de sesi duyulmayanların sesi olmaya çalışarak kullanıyor. Kazancının 1/3’ünü yatırım, 1/3’ünü günlük harcamaları iiçin harcarken, kalan 1/3’ünü, sosyal yardım kuruluşları için ayırıyor. Dünyanın en çok kazanan starlarından biri olan 41 yaşındaki Angelina Jolie için hiç de kötü bir miktar değil.

Evlat edindiği ilk çocuğu Maddox Chivan’ı, henüz Billy Bob Thornton ile evliyken  Kamboçya’dan binbir zorlukla yasal bir şekilde nüfusuna geçirdikten sonra, Thornton’la boşandıktan sonra da kendi oğlu olarak yalnız başına büyüttü. Maddox’tan 2 sene sonra (2005) Angelina Jolie bu kez AIDS olduğu  için ailesi tarafından terk edilmiş olan Etiyopya’lı Zahara’yı evlat edinen Jolie’nin yanında bu kez henüz evlenmediği sevgilisi Brad Pitt vardı. Zaten 2006 senesinde hem Maddox hem Zahara’nın soyadları Jolie-Pitt olarak değişecek ve iki çocuğun velayetini ortak paylaşacaklardı.

Sonradan ilk biyolojik çocukları olan Shiloh Nouvel’in fotoğrafları papparazzi’lerin eline geçmeden dergilere Getty Images üzerinden setılsın ve böylece tüm geliri UNICEF’e bağışlansın diye Angelina Jolie doğumunu Namibia’da yaptı. Shiloh’tan sonra Pax adlı Viyentam’lı bir erkek çocuğu daha evlat edilen Jolie – Pitt çifti 2008 yılında Angelina’nın Cannes festivalinde ikiz bebek beklediğini duyurması ile 5. Ve 6. Çocuklarını beklemeye başladılar. 2008 yılında Knox ve Vivienne’in Nice’te doğumu ile beraber Hello ve People dergilerine 14 miiilyon dolara satılan fotoğrafların geliri de yardıma muhtaç çocukları hedefleyen Jolie-Pitt kurumuna bağışlandı.

Angelina Jolie’nin tüm dünyada dikkat çeken insani yardım başarılarının yanında, oyuncu bir babanın, erken yaşta MET tiyatro grubuna girmiş ve hem fizikksel özellikleri hem de gençlik yıllarındaki en başarılı performansları ile dikkati çeken bir kariyeri var. 4 Haziran 1975 yılında Los Angeles’ta doğan Angelina Jolie Voight, 90’ların ortasında bazı düşük bütçeli yapımlarda yer aldıktan sonra, 1998 senesinde, model Gia Carangi’nin hayatını anlatan Gia filminde başrolü kaparak eleştirmenlerden tam not aldı.

Asıl büyük başarısı 1999 yılında Danzel Washington ile beraber rol aldığı Bone Collector (Kemik Toplayıcısı) filmindeki, çaylak polis performansı yla oldu. Aynı sene Girl, Interrupted filminde Winona Ryder ile beraber rol alıp, akıl hastanesindeki sorunlu genç kız profili sayesinde Yardımcı Kadın Oyuncu Oscar’ı, Altın Küre ve SAG Ödülü kazanmasını sağladı.

2000 yılında en büyük gişe başarısını Lara Croft: Tomb Raider filmi ile kazandı. Performansı beğenilmedi ama $275 milyon satması eleştirmenlerle izleyicilerin her zaman aynı fikirde olmadığını gösterir nitelikteydi.

2003 yılında, otobiyografik özellikleri de olan Beyond Borders filmini çekti ama ne eleştimenler gözünde ne de gişede başarı yakalayamadı. 2004 yılında Eathan Hawke ile başrolü paylaştığı Taking Lives, Dreamworks yapımı Shark Tale (Köpekbalığı Hikayesi)’nde seslendirme ve berbat bir Alexander the Great ile geçti.

2005’te Brad Pitt ile tanışmasına ve sonunda evliliklerine sebep olan Mr. & Mrs. Smith filmi çok büyük hasılat elde etti. $478 milyon dolar kazanan film çift arasındaki dedikodulara da başarısını borçlu gibi görünüyordu.

2008’de Jolie, Hollywood’un en çok kazanan kadın oyuncusu oldu. Film başına $10 - $15 milyon dolar kazanmaya başladı. Wanted filminde James McAvoy ve Morgan Freeman ile beraber rol aldı ve film gişede harikalar yarattı. Aynı sene Clint Eastwood yönetmenliğinde oyuncuuğunu parlaytmayı da başaran Jolie Changeling filminde, oğlu kaybolmuş ve ürkek bir anneyi canlandırdı. Bu rolü kendisine BAFTA, SAG, OSCAR ve Altın Küre Ödüllerinde En İyi Kadın oyuncu adaylığı kazandırdı.

2009 yılında KGB ajanı olmakla suçlanan bir CIA ajanının hiayesini anlatan Salt ile yine uluslararası arenada büyük gişe başarısı kazandı. 2010 yılında Jhonny Depp ile rol aldığı The Tourist performansı da artistik olarak başarısız olmasına rağmen bu ikilinin filmini kaçırmak istemeyen meraklı izleyiciler 300 milyoan dolara yakın hasılat yapmasını sağladılar.

2014 senesinde Disney yapımı Maleficient karakterini canlandırıp karakterle tamamnen bütünleşmesi sayesinde inişli çıkışlı performanslarına olumlu bir yenisi eklenmiş oldu. 750 milyon sınırını aşan film Jolie’nin en çok para kazandıran filmi ünvanını almış oldu. 2. Dünya savaşı sırasında geçen Unbroken filmini bu kez yönetmen olarak izleyiciye sunan Jolie, yine karışık bazı eleştirilere maruz kaldı. Bir sonraki yönetmenlik denemesi By The Sea’de eşi  Brad Pitt ile kamera kerşısına geçen Jolie bu otobiyografik öğeler taşıdığı söylenen drama ile de kötü yorumlara kurban gitti.
  Angelina Jolie Rol Aldığı Filmler - Angelina Jolie FilmleriTümünü Gör
 • 1080P
  Kung Fu Panda 3 HD İzle
  Kung Fu Panda 3 HD İzle
  Babası uzun zamandır ortalarda gözükmeyen Po sonunda onu yeniden görür. Böylece ikilimiz yeniden bir araya gelmiş olurlar. Şimdi de diğer pandaları görmek için esrarengiz panda cennetine doğru bir seya...
  •   Tür : Animasyon, Aile, Macera
  •   İzlenme: 57998
  •   0
     0
  •   Vizyon : 2016
  •   Süre : 97 Dk.
  IMDb7.8
  Altyazı
  720P
  Hayatın Kıyısında - By The Sea İzle
  Hayatın Kıyısında - By The Sea İzle
  Film, Emily Dickinson'ın aynı isimli şiirinden etkilenip bunun üzerine bir senaryo yazan Angelina Jolie tarafından yönetildi. Yazar bir kocası olan Roland'ın hikayesinde çiftimiz yurtdışı seyahatleri boyunca birbi...
  •   Tür : Romantik, Dram
  •   İzlenme: 4077
  •   0
     0
  •   Vizyon : 2015
  •   Süre : 97 Dk.
  IMDb5.3
  Dublaj
  720P
  60 Saniye 1080p HD İzle
  60 Saniye 1080p HD İzle
  Eski bir araba hırsızı olan Memphis yani Nicholas Cage bu işlerden elini eteğini çekerek sakin bir hayat sürmeye başlar. Fakat kader ağlarını örerek onu yine bu suça iter. Kendisi de araba hırsızı olan kardeşi Kip ...
  •   Tür : Suç, Aksiyon, Dram
  •   İzlenme: 62255
  •   0
     0
  •   Vizyon : 2000
  •   Süre : 127 Dk.
  IMDb6.6
  Dublaj
  Angelina Jolie Resimleri Tümünü Gör
Angelina Jolie
Angelina Jolie
Angelina Jolie
Angelina Jolie
Angelina Jolie
Angelina Jolie