Charlize Theron

 •   Doğum Yeri: Güney Afrika - Benoni
 •  Doğum Tarihi: 7 Ağustos 1975
 •   0 Hayranı Var
Güney Afrika’nın yetiştirdiği ve dünyaya kazandırdığı en önemli sanatçı olarak gösterilen Charlize Theron, 7 Ağustos 1975 doğumludur. Güney Afrika Cumhuriyetinin Benoni bölgesinde dünyaya gelen sanatçı, pek çok yeteneğe sahiptir. Oyuncu, yapımcı ve model olan Charlize Theron’un annesi ve babası da sinema sektörüne pek uzak değildi. Ünlü oyuncunun kariyeri boyunca pek çok önemli yapımda adından söz ettirdiği bilinirken, özel hayatındaki yardımseverliği de her zaman takdir toplamıştır.

Doğumu
40 Yaşında olan Charlize Theron, 7 Ağustos 1975’de hayata gözlerini açmıştır. Güney Afrika Cumhuriyetinin Benoni bölgesinde dünyaya gelen ünlü aktristin babası da annesi de bir yapım şirketinde görev alıyordu. Küçüklüğünden beri çok güzel bir kız olduğu ifade edilen Charlize Theron, her zaman kendine has bir kişiliğe sahip olmasıyla dikkat çekmiştir.

Eğitimi
Küçük yaştan beri ailesinin de desteğiyle güzelliğini en doğru ve en iyi şekilde kullanmaya çalışan Charlize Theron, 6 yaşında iken bale dersleri almaya başlamıştır. Bale dersleri aldıktan sonra çeşitli yönlendirmeler ile modelliğe adım atmaya çalışan ünlü oyuncunun bu hevesi kısa sürmüştür. Zira Charlize Theron, modellik dönemlerinde bir kaza geçirerek ayağını incitti ve bu alanda profesyonelliğe adım atmadan sonlandırdı. Oyuncunun örgün eğitimi ile ilgili tam olarak kesin bir bilgi bulunmuyor.

Özel Hayatı
Özel hayatıyla da pek çok kez gündeme gelen Charlize Theron, 2007 yılından itibaren Amerika vatandaşlığı da almıştır. Annesinin babasını öldürmesiyle küçük yaşta bir travma yaşayan ünlü aktris, 2001 yılında Stuart Townsend adındaki İrlandalı oyuncuyla hayatını birleştirdi. Fakat bu evlilik, 2010 yılında sona erdi. Charlize Theron’un iki manevi çocuğu vardır, ünlü oyuncu bu iki çocuğu da evlat edinmiştir.

Kariyeri
Oyunculukla tanışması biraz farklı ve şans işi olan Charlize Theron, bir gün bankada bir bankacıyla tartışırken oyuncu menajeri John Crosby’ın dikkatini çekmiştir ve Crosby sayesinde oyunculuğa adım atmıştır. Birçok Afrika kökenli sanatçı gibi oyunculuk sektörüne giriş yapmak ve şöhretin kapısını aralamak için Amerika’ya taşınan Charlize Theron, burada menajeri sayesinde yapım şirketleriyle anlaşmıştır ve kısa sürede film ve dizilerde rol almaya başlamıştır. Kariyeri 1995 yılında başlayan ünlü oyuncu, Children of the Corn III: Urban Harvest adlı filmde genç bayan rolünü canlandırarak aktif sinema hayatına adım atmıştır.
Daha sonra sırasıyla That Thing You Do!, The Devil’s Advocate gibi önemli ve dikkat çekici yapımlarda görev alan Charlize Theron, kariyer basamaklarını hızla atmıştır ve çok kısa süre içerisinde parlak bir dönem yaşayarak Amerika’nın ve Holywood’un önemli aktrisi haline gelmiştir.
2003 Yapımı Monster filmiyle 3 farklı ödüle layık görülen Charlize Theron, 2006 yılının en çok kazanan kadın oyuncuları arasında ilk sıralarda gösterilmiştir.
  Charlize Theron Rol Aldığı Filmler - Charlize Theron FilmleriTümünü Gör
 • 1080P
  Mad Max: Fury Road - Çılgın Max: Öfkeli Yollar 1080p Türkçe Dublaj İzle
  Mad Max: Fury Road - Çılgın Max: Öfkeli Yollar 1080p Türkçe Dublaj İzle
  Mad Max serisi, 3. filmden tam 30 yıl sonra tekrar sinemalara dönüyor. Tam bir görsel şölen sunan filmde Mel Gibson'la özdeşleşmiş Max Rockatansky karakterini Tom Hardy canlandırıyor.   Nü...
  •   Tür : Aksiyon, Gerilim, Macera
  •   İzlenme: 61745
  •   1
     0
  •   Vizyon : 2015
  •   Süre : 120 Dk.
  IMDb8.6
  MultiDil
  1080P
  Hancock 1080p İzle
  Hancock 1080p İzle
  Hancock aslında başkalarının ne düşündüğünü umursayan birisi değildir. Halkla İlişkiler Uzmanı Ray Embrey’in (Jason Bateman) hayatını kurtardıktan sonra  alaycı süper kahramanımız kendisinin de zay...
  •   Tür : Aksiyon, Komedi, Dram
  •   İzlenme: 13049
  •   1
     0
  •   Vizyon : 2008
  •   Süre : 102 Dk.
  IMDb6.6
  MultiDil
  Charlize Theron Resimleri Tümünü Gör
Charlize Theron
Charlize Theron
Charlize Theron
Charlize Theron
Charlize Theron
Charlize Theron
  Charlize Theron Haberleri Tümünü Gör
21. Eleştirmenlerin Seçimi Ödülleri Kazananları18 Ocak 2016
21. Eleştirmenlerin Seçimi Ödülleri (Critics Choice Awards) yapıldı ve kazananlar belli oldu!...
Haberi Oku   1067   0