Edward Norton

  •   Doğum Yeri: ABD
  •  Doğum Tarihi: 18 Ağutos1969
  •   0 Hayranı Var
Edward Norton

Edward Norton, 18 Ağutos1969 Boston Massachusetts ABD'li bir sinema oyuncusu olarak tüm dünyaya bilinirlik sağlamıştır. Boston, Massachusetts’de dünyaya geldi ve büyüdüğü yer ise Columbia Maryland ‘da yaşamını devam ettirerek büyüdü. Çocukluk yılları zamanın da tiyatroya önem gösteren ve hatta birkaç rol üstlenen oyuncu başarısını adeta çok başarılı bir şekilde sergilemişti. Bu şekilde devam eden hayatı ise üniversite dönemin de peşini bırakmayarak birçok tiyatro sahnelerinde rollerini başarı ve taktim ile bitirmeyi sağladı. İlk görev aldığı film ise, 1996 yılında olan içeriği psikolojik drama filminde başarılı bir görev edindi. Bu şekilde o filminden sonra birçok filmde ye r alarak kazanmış olduğu paraları toplayarak birçoğunu hayır olarak kurumlara yatırması herkes tarafından oldukça dikkat çekmiş bir durum içerisindedir. Kendisinin zaman ayırdığı noktalar ise film çekimlerinin hemen ardından zaman ayırdığı doğa ve insancıl olan ne varsa bu tip konulara zaman ayırmak onun için vazgeçilmez bir durum arz etmektedir. Bu düşüncesi ve almış olduğu bütün rollerde altın küre ödülü almasına layık görülmesi onun başarılarının daha üst seviyeye çıkmasına hem öncü hem de bir ışık oldu bu konu üzerinde ki tüm çalışmalar.

 Edwar Norton için her zaman bir kolaylık olarak görülüp yorulmak bilmeyen bir kazanç şekli kazandı. Aynı zaman da Columbia Maryland de büyümüş olup bu noktaya taşıyan tahsilini daima başarılarına ve hedefinden vaz geçmeyen bir kişilikte olduğuna borçlu kalmıştır. İngilizce dilinin yanı sıra Japonca diline de sahip olup adeta ana dili gibi de konuşabilen bir özelliğine sahiptir. Kendisi ile birlikte ayrıyeten iki kardeşi daha mevcuttur. Belirli bir zaman aşamasında da birçok Japon okulların da İngilizce kasetlerini seslendirmek ile de görevlendirilmiştir. Bu görev her şeyden önce gelip onun için bilgi arz ettiği için adeta kutsal bir görev olarak üstlenmiştir. En ünlü olduğu bir role değinecek olursak Derek adlı bir Neo-Nazi’dir. Bu filmde rolünü almış olduğu karakter kötü olmasına rağmen Edward medyasından onu mutlu edecek muhteşem içerikler ve adeta tebrikler almıştır. Bu filim izlenişi ve ilgi içeriği ile birlikte tüm halk tarafından izlenilerek adeta bir üzerine toplayış ve dikkat çekerek 23 milyon dolarlık bir getirisi olmuştur. Bu getiri onun için adeta bir bekleyiş olup tüm şöhretini de bir o kadar iki katına çıkarmayı sağlamıştır.
Ama tüm şöhretine değinecek olursak Brad Pitt ile birlikte yapmış olduğu Fight club filminden elde etmişti. Bu rol onun için dışardan göründüğü kadar basit olmayıp filmin çekilişi esnası dışında dövüş kursları ve birçok çeşitli bir şekilde kurslarda almıştı bu aynı zamanda onun için ir değişiklik sağlayıp aktivite haline getirmişti. Bundan sonra ki rolleri ile Norton ‘a son teklifini almıştır.
  Edward Norton Resimleri
  KATEGORİLER