Emilia Clarke

 •   Doğum Yeri: İngiltere
 •  Doğum Tarihi: 23 Ekim 1986
 •   0 Hayranı Var
Hepimizin Game of Thrones’daki “Deanarys Targaryen” olü ile tanıdığımız Ejdarhaların Annesi uzun sarı saçları ile dizinin en dikkat çekici, icraatleriyle de en sevilen karakteri olan, dizi tarihinin en güçlü kadın karakterlerinden, kelimenin tam anlamıyla küllerinden doğarak kaderinin kontrolünü kendi ellerine alan kraliçesini canlandıran Emilia Carke bir tiyatroda müzik teknisyeni olarak alışan bir babanın kızı olarak 23 Ekim 1986’da dünyaya geldi. İngiliz aktristin tam adı  Emilia Isabell Euphemia Clarke. Londra’da başlayan hayatı Berkshire’da devam etti.
Babasının çalıştığı tiyatroda bir oyunu izledikten sonra üç yaşında oyunculuğa merak saran Emila Clarke, Londra Drama Merkezinden 2009’da mezun oldu. Kariyeri aynı adresteki 10 drama performansı ile başladı. Daha sonra bir kaç tane önemsiz yapımda yer aldı. 2010’da rol aldığı Triassis Attack filmi sayesinde Geleceğin İngiliz Starı ödülü ile Screen International Magazin tarafından ödüllendirildi.

2011 yılında George R. R Martin’in efsane kitabı A Song of Ice & Fire’dan senaryolaştırılan gelmiş geçmiş en büyük ve iyi yapımlardan biri olarak gösterilen Game of Thrones’un Deanrys Targaryen’ı olarak kariyerinin kırılma noktasını yaşamış oldu. Game of Thrones’ta abisinin gölgesinde oradan oraya sürüklenip onun peşinde ve amaçları uğruna harcanan bir kurbandan, kendi gücünü fark edip bir anda karizmatik bir lidere dönüşen ve Khaleesi haline gelen Deanarys Targaryen karakteri ile Drama Dalında En İyiYardımcı Kadın Oyuncu dalında Emmy sahibi oldu ve aynı ödülü 2013, 2015 ve 2016’da 3 kez evine götürdü. Dizinin hayranları tarafından da en çok sevilen karakterlerden birisi ve dizinin en güçlü kadın karaterlerinden biri de olarak düny açapında kendisine bir çok hayran edindi. Comic Con toplantılarında en ilgi çeken oturumlarda yer aldı.

2013 Mart’ında yine tiyatro kökleri ile bağ kurmak isteyen Emilia Clarke, Broadway yapımı Breakfast at Tiffany’s’te risk aldı ve Audrey Hepburn ile özdeşleşmiş Holly Golightly rolünü oynadı. Ayrıca Jude Law ile beraber Dom Hemingway’de de rol aldı. Son yılların en çok konuşulan filmlerinden biri olan Fifty Shades of Grey ( Grinin Elli Tonu) filmininn başrolü olarak Anastasia Steele karakterini canlandırması teklif edilse de, filmin cesur sahneleri sebebiyle bu rolü reddetti ve bu rolü daha sonra Dakota Johnson oynadı.
Emilia Clarke 2015’te, 90’laırn en çok serilerinden Terminatör’ün spin off’u Terminatör Genisys’te Arnold Schwarzenneger ile beraber gösterdiğiperformansıda filmin kendisi de tartışmalı birtakım yorumlar alsa bile, bu yorumlar filmin 400 milyon dolarlık hasılatı karşısında pek etkili olmadı.

2016 senesinde Sam Claffin’in canlandırdığı ölmek üzere olanhasta ve çok zengin bir adamın saırlı, neşeli, hayat dolu hemşiresi ve sevgilisi rolünü oynadığı Me Before You, romantik komedi dalında da kendisini göstermesini sağladı ve 200 milyon dlarlık gişe hasılatı ile senenin ticari olarak başarılı yapımları arasında yerini aldı. Kasım 2016’da henüz ismi verilmemiş olan Han Solo’nun hikayesini anlatacak,Star Wars filmi için seçilen Emilia Clarke’ı, yeniden Mareen’in kraliçesi Khaleesi Deanerys Targaryen rolüyleGame of Thronesun 7. Sezonunda izliyor olacağız. 
  Emilia Clarke Rol Aldığı Filmler - Emilia Clarke FilmleriTümünü Gör
 • 1080P
  Terminator 5: Yaradılış 1080p İzle
  Terminator 5: Yaradılış 1080p İzle
  Çavuş Kyle'ı Sarah Connor'ı koruması ve gelecekteki yaşanacak şeyleri güven altına alması için 1984 yılına yeniden gönderen direniş lideri John Connor zamanda kırılma yaşanacağını ve olayların kontrolden &c...
  •   Tür : Aksiyon, Bilim Kurgu, Gerilim
  •   İzlenme: 10985
  •   1
     0
  •   Vizyon : 2015
  •   Süre : 126 Dk.
  IMDb7.0
  MultiDil
  1080P
  Game of Thrones 8. Sezon İzle
  Game of Thrones 8. Sezon İzle
  Tüm dünyayı kasıp kavuran ve izlenme rekorları kıran Game of Thrones dizisinin son ve 8. sezonuna ait tüm bölümleri izleyebilirsiniz. Bu sezonda senaristler aklımıza soktukları tüm sorulara cevaplar vererek d...
  •   Tür : Game of Thrones 8. Sezon İzle
  •   İzlenme: 2412
  •   2
     5
  •   Vizyon : 2019
  •   Süre : 60 Dk.
  IMDb8.2
  Altyazı
  Emilia Clarke Resimleri Tümünü Gör
Emilia Clarke
Emilia Clarke
Emilia Clarke
Emilia Clarke
Emilia Clarke
Emilia Clarke