Emilia Clarke

 •   Doğum Yeri: İngiltere
 •  Doğum Tarihi: 23 Ekim 1986
 •   1 Hayranı Var
Hepimizin Game of Thrones’daki “Deanarys Targaryen” rolü ile tanıdığımız Ejdarhaların Annesi uzun sarı saçları ile dizinin en dikkat çekici, icraatleriyle de en sevilen karakteri olan, dizi tarihinin en güçlü kadın karakterlerinden, kelimenin tam anlamıyla küllerinden doğarak kaderinin kontrolünü kendi ellerine alan kraliçesini canlandıran Emilia Carke bir tiyatroda müzik teknisyeni olarak alışan bir babanın kızı olarak 23 Ekim 1986’da dünyaya geldi. İngiliz aktristin tam adı  Emilia Isabell Euphemia Clarke. Londra’da başlayan hayatı Berkshire’da devam etti.
Babasının çalıştığı tiyatroda bir oyunu izledikten sonra üç yaşında oyunculuğa merak saran Emila Clarke, Londra Drama Merkezinden 2009’da mezun oldu. Kariyeri aynı adresteki 10 drama performansı ile başladı. Daha sonra bir kaç tane önemsiz yapımda yer aldı. 2010’da rol aldığı Triassis Attack filmi sayesinde Geleceğin İngiliz Starı ödülü ile Screen International Magazin tarafından ödüllendirildi.

2011 yılında George R. R Martin’in efsane kitabı A Song of Ice & Fire’dan senaryolaştırılan gelmiş geçmiş en büyük ve iyi yapımlardan biri olarak gösterilen Game of Thrones’un Deanrys Targaryen’ı olarak kariyerinin kırılma noktasını yaşamış oldu. Game of Thrones’ta abisinin gölgesinde oradan oraya sürüklenip onun peşinde ve amaçları uğruna harcanan bir kurbandan, kendi gücünü fark edip bir anda karizmatik bir lidere dönüşen ve Khaleesi haline gelen Deanarys Targaryen karakteri ile Drama Dalında En İyiYardımcı Kadın Oyuncu dalında Emmy sahibi oldu ve aynı ödülü 2013, 2015 ve 2016’da 3 kez evine götürdü. Dizinin hayranları tarafından da en çok sevilen karakterlerden birisi ve dizinin en güçlü kadın karaterlerinden biri de olarak düny açapında kendisine bir çok hayran edindi. Comic Con toplantılarında en ilgi çeken oturumlarda yer aldı.

2013 Mart’ında yine tiyatro kökleri ile bağ kurmak isteyen Emilia Clarke, Broadway yapımı Breakfast at Tiffany’s’te risk aldı ve Audrey Hepburn ile özdeşleşmiş Holly Golightly rolünü oynadı. Ayrıca Jude Law ile beraber Dom Hemingway’de de rol aldı. Son yılların en çok konuşulan filmlerinden biri olan Fifty Shades of Grey ( Grinin Elli Tonu) filmininn başrolü olarak Anastasia Steele karakterini canlandırması teklif edilse de, filmin cesur sahneleri sebebiyle bu rolü reddetti ve bu rolü daha sonra Dakota Johnson oynadı.
Emilia Clarke 2015’te, 90’laırn en çok serilerinden Terminatör’ün spin off’u Terminatör Genisys’te Arnold Schwarzenneger ile beraber gösterdiği performansı da filmin kendisi de tartışmalı birtakım yorumlar alsa bile, bu yorumlar filmin 400 milyon dolarlık hasılatı karşısında pek etkili olmadı.

2016 senesinde Sam Claffin’in canlandırdığı ölmek üzere olan, hasta ve çok zengin bir adamın sabırlı, neşeli, hayat dolu hemşiresi ve sevgilisi rolünü oynadığı Me Before You, romantik komedi dalında da kendisini göstermesini sağladı ve 200 milyon dolarlık gişe hasılatı ile senenin ticari olarak başarılı yapımları arasında yerini aldı. Kasım 2016’da henüz ismi verilmemiş olan Han Solo’nun hikayesini anlatacak,Star Wars filmi için seçilen Emilia Clarke’ı, yeniden Mareen’in kraliçesi Khaleesi Deanerys Targaryen rolüyle Game of Thrones'un 7. Sezonunda izliyor olacağız. Tabi sonrasında 8. sezonda da rol alarak seriyi tamamlamış olacak. Vurgulanan HBO'nun TV dizisi Game of Thrones, Emilia Clarke, Daenerys Targaryen veya Khaleesi'yi canlandırmak için popüler, dünyanın en çok arzu edilen kadınlarından biri. Yüksek dereceli TV dizisinde göründükten sonra büyük bir hayranı kazandı. Ayrıca serideki koparma rolü için çeşitli ödüller ve adaylıklar aldı.


Bir İngiliz aktris. HBO’nun televizyon dizisi Game of Thrones’daki Daenerys Targaryen rolünü oynadı.
Game of Thrones sırasında Emilia Clarke beyin ameliyatı geçirdi.
Emilia Clarke iki “hayatı tehdit eden” anevrizma yaşadığını söyledi. Daenerys Targaryen oynayan aktör iki kez ameliyat oldu ve “korkunç kaygıya” ve panik ataklara yol açtı. Öleceğini düşünmesine rağmen, Clarke şimdi "en mantıksız umutlarının" ötesine geçti. Oxford'lu olan aktris, "güç ve kendine sahip olma figürü" olarak nitelendirdiği evliliğe satılan genç bir prenses oynuyor.

Clarke, 2011 yılında ilk anevrizmasını yaşadı. Tuvalete, "ateş etmek, bıçaklamak, daraltıcı ağrı" ile yıkılmadan önce çalışıyordu.

Clarke’ın karakteri Daenerys “Napolyon’un, Joan of Arc ve Arabistan’ın bir karışımı” olarak tanımlanıyor. Doktorlar, hastalarının üçte birinin hemen veya hemen sonra öldüğü subaraknoid kanama (SAH) tanısı almış. Ameliyattan sonra afazi denilen bir durum belirlendi, yani iletişim kuramadığı ve oyunculuk kariyerinin sona erdiğinden korktuğu anlamına geldi.

“En kötü anlarımda fişi çekmek istedim” dedi. "Sağlık görevlilerinden ölmeme izin vermelerini istedim." Game of Thrones Sezon 2'nin filme alınmasına yetecek kadar iyileşti ancak şöyle dedi: "Genellikle çok sersem, çok zayıf, öleceğimi düşündüm."

2013 yılında New York'ta bir oyun yaparken, beyninin diğer tarafında ikinci bir anevrizma için beyin ameliyatı geçirdi.

Bu ameliyat çok daha müdahaleci oldu, yani kafatasının açılması gerekiyordu.

Clarke, “Daenerys’in yaşadıklarından daha ürkütücü bir savaş geçirmiş gibiydim” dedi.

New Yorker'daki eseri, tecrübesi hakkında ilk konuşmasından.

O şimdi "yüzde yüz" olduğunu ve beyin yaralanmaları ve felçlerinden kurtulan insanları destekleyen bir hayır kurumunun geliştirilmesine yardım ettiğini söyledi.

Emilia Clarke'ın babası kim?

İngiliz oyuncu Emilia Clarke, Londra, İngiltere'de doğdu. İngiliz asıllı ve İngiliz vatandaşıdır.

Doğum adı Emilia Isabelle Euphemia Gül Clarke. Ses mühendisi bir baba ve bir iş kadını annesi olarak doğdu. Clarke erkek kardeşi ile birlikte büyüdü. Çocukluğundan beri eğlence alanına güçlü bir ilgi duydu.

Clarke, Rye St Antony Okulu'nda ve St Edward's Okulu, Oxford'da okudu. Ayrıca Drama Centre London'a katıldı ve 2009'da mezun oldu.


Emilia Clarke Kariyeri ve Oyunculuk Serüveni

Emilia Clarke'ın erken oyunculuk çalışması St. Edwards'ta iki sahne oyunu ve Londra Drama Center'da on oyun içermektedir. İlk TV performansları “Opera Doktorları” adlı dizinin bir bölümünde ve “Triassic Attack” adlı televizyon filminde yer aldı. 2011 yılında, oyuncu, HBO'nun fantastik dizisi “Game of Thrones” ta Daenerys Targaryen olarak rol aldı. Performansı olumlu eleştiriler aldı ve 2011'de Drama'da En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında EWwy Ödülü kazandı.
2012 yılında “Spike Island” ve “Shackled” filmlerini yaptı. Kısa bir süre sonra, komedi-suç drama filmi “Dom Hemingway” te Evelyn Hemingway'in rolünü oynadı. Clarke daha sonra Amerikan bilim kurgu filmi “Terminator Genisys” de rol aldı. Film, kötü eleştiriler almasına rağmen ticari bir başarıydı. Performansı eleştirmenler tarafından övgüyle karşılandı.
Daha sonra 2016 yılında “Send You Me” adlı filmde rol aldı. Film büyük bir hit oldu. O yıl, aynı zamanda “Robot Chicken” bölümündeki Bridget karakterini de dile getirdi. Aktris daha sonra 2017 yılında “Taştan Ses” filmini yaptı. Aynı yıl, sırasıyla “Animals” ve “Thunderbirds Are Go” animasyon serisinin bir bölümü için ses çalışması yaptı. Clarke yakında Qi’ra'nın “Solo: Bir Yıldız Savaşları Öyküsü” adlı filminde rol alacak.
2016 yılının Kasım ayında, Clarke, 25 Mayıs 2018'de dünya çapında yayımlanan Solo: A Star Wars Story'de kadın başrol oyuncusu olarak yer aldı.
Clarke ayrıca, Ağustos’taki Silahlar’ın Helena Bonham Carter’ın karşısındaki, “The Suspicion” filminin Jack Huston’un karşısına geçti. 2017 yılının Ocak ayında, Clarke, 2015 Kore romantik komedisi The Beauty Inside'ın İngilizce uyarlamasında lider olarak rol aldı.


Emilia Clarke'ın Ödülleri ve Adaylıkları

Emilia Clarke, çeşitli ödüller için aday gösterildiği TV dizilerinde ve filmlerinde harika bir performans sergiledi ve bazılarını da kazandı. İşte kazandığı ödüllerin listesi:

EWwy Ödülleri ve Taht Oyunları için Çığlık Ödülleri (2011)
Game of Thrones (2012) için Gracie Ödülleri ve Online Film ve Televizyon Birliği Ödülleri (iki kez)
SFX Ödülleri ve Taht Oyunları için Online Film ve Televizyon Birliği Ödülleri (2013)
Game of Thrones için Online Film ve Televizyon Birliği Ödülleri, Empire Ödülleri ve Gold Derby TV Ödülleri
  Emilia Clarke Rol Aldığı Filmler - Emilia Clarke FilmleriTümünü Gör
 • 1080P
  Game of Thrones 7. Sezon İzle
  Game of Thrones 7. Sezon İzle
  Game of Thrones 7. Sezon İzlemeniz için tüm bölümleriyle sitemizde. Bu sezonda hem Arya'nın savaşına ve intikam ateşine şahit olacağız hem de bol bol kuzeyden ve akgezenlerden görüntüler görec...
  •   Tür : Game of Thrones 7. Sezon İzle
  •   İzlenme: 18187
  •   17
     15
  •   Vizyon : 2017
  •   Süre : 50 Dk.
  IMDb8.3
  MultiDil
  1080P
  Game of Thrones 3. Sezon İzle
  Game of Thrones 3. Sezon İzle
  Artık Stannis Baratheon yenilmiştir ve ağır yenilgi karşısında geri çekilmiştir. Şansını daha sonra denemek üzere kızıl rahibe ile başka bir yere yelken açar. Joffrey Baratheon ise krallığı boyunca olacağı gibi sevimsiz...
  •   Tür : Fantastik
  •   İzlenme: 25087
  •   33
     13
  •   Vizyon : 2011
  •   Süre : 60 Dk.
  IMDb8.3
  MultiDil
  1080P
  Game of Thrones 1. Sezon İzle
  Game of Thrones 1. Sezon İzle
  Game of Thrones 1. Sezon İzlemeniz için tüm bölümleriyle, Türkçe dublaj ve altyazılı olarak sitemizde.   Geroge R.R. Martin'in yazdığı kitap serisi Buz ve Ateşin Şarkısı hepimizi derinden...
  •   Tür : Bilim Kurgu
  •   İzlenme: 48845
  •   69
     43
  •   Vizyon : 2011
  •   Süre : 60 Dk.
  IMDb8.3
  MultiDil
  1080P
  Game of Thrones 2. Sezon İzle
  Game of Thrones 2. Sezon İzle
  Game of Thrones 2. Sezon İzlemeniz için tüm bölümleriyle, Türkçe dublaj ve altyazılı olarak sitemizde. Bu sezonda Robb Stark'ın ordularıyla Lannister'ların karşı karşıya gelmelerini göreceğiz...
  •   Tür : Bilim Kurgu
  •   İzlenme: 41429
  •   57
     45
  •   Vizyon : 2011
  •   Süre : 60 Dk.
  IMDb8.3
  MultiDil
  1080P
  Terminator 5: Yaradılış 1080p İzle
  Terminator 5: Yaradılış 1080p İzle
  Çavuş Kyle'ı Sarah Connor'ı koruması ve gelecekteki yaşanacak şeyleri güven altına alması için 1984 yılına yeniden gönderen direniş lideri John Connor zamanda kırılma yaşanacağını ve olayların kontrolden &c...
  •   Tür : Aksiyon, Bilim Kurgu, Gerilim
  •   İzlenme: 11281
  •   1
     0
  •   Vizyon : 2015
  •   Süre : 126 Dk.
  IMDb7.0
  MultiDil
  1080P
  Game of Thrones 6. Sezon İzle
  Game of Thrones 6. Sezon İzle
  Game of Thrones 5. Sezon İzleyip bitirenler resmen şoklar içerisinde kaldı. 5. sezon sonunda Jon Snow öldü, Daenerys tutsak kaldı ve Arya kör oldu. Ancak Game of Thrones 6. Sezon ile beraber her şey tepetaklak olacak...
  •   Tür : Fantastik
  •   İzlenme: 8975
  •   19
     10
  •   Vizyon : 2016
  •   Süre : 60 Dk.
  IMDb9.3
  MultiDil
  Emilia Clarke Resimleri Tümünü Gör
Emilia Clarke
Emilia Clarke
Emilia Clarke
Emilia Clarke
Emilia Clarke
Emilia Clarke