Hugh Jackman

  •   Doğum Yeri: Avustralya
  •  Doğum Tarihi: 12 Ekim 1968
  •   0 Hayranı Var
On parmağında on marifet bir sanatçı olan Hugh Jackman, 12 Ekim 1968 doğumludur. Aktör, yapımcı, şarkıcı, dansçı; onda ne ararsanız var desek yanlış olmaz. Karizmasıyla dikkat çeken Avustralyalı sanatçı, Sidney, Yeni Güney Galler’de dünyaya gelmiştir. Pek çok süper kahraman filminde başrol görevini başarıyla yerine getirmesiyle kendini dünya çapında tanıtmayı başarmıştır.

Doğumu
12 Ekim 1968 Yılında dünyaya gelen ünlü sanatçının tam adı Hugh Michael Jackman’dır. Grace McNeil ve Christopher John Jackman’ın çocuğu olarak dünyaya gelen Hugh Jackman’ın babası muhasebeci olarak biliniyor. Avustralya’nın Sidney, Yeni Güney Galler bölgesinde doğan Jackman’ın ailesi dinine bağlı Hristiyanlar olarak ifade ediliyordu. Ünlü sanatçının dört kardeşi vardır.

Özel Hayatı
Özel hayatıyla gündeme gelmeyi pek sevmeyen Hugh Jackman, bunun yerine işi ve başarılarıyla anılmak ve konuşulmak istiyor. 1996 Yılında Deborra-Lee Furness ile evlenen Hugh Jackman, bu evliliğinden 2 çocuk sahibi olmuştur.

Kariyeri
Küçüklükten beri gelen yakışıklılığını, çekiciliğini kullanmak ve çok istediği oyunculuk mesleğini edinmek isteyen Hugh Jackman, bu konuda ilk adımlarını televizyonda atmıştır. 1994 Yılında Law of the Land isimle TV dizisinde bir bölümlük rol alan Jackman, kamera karşısına ilk kez bu filmle geçmiştir. Ardından 1995 Yılında Correlli adlı yine bir TV dizisinde rol alan Hugh Jackman, bu kez bir bölüm değil tam 10 bölümlük bir görev üstlenmiştir. Rol aldığı bu yapımlarla kendisini yavaş yavaş tanıtan Jackman, aynı yıl ve sonraki yıllar yine TV dizilerinde kendini göstermiştir.
İlk sinema filmi deneyimlerini ise 1999 yılında yaşayan Hugh Jackman, o yıl Erskineville Kings ve Paperback Hero filmlerinde görev almıştır. 2000 Yılında ise kariyerinin dönüm noktası bir yapım olan sinema tarihinin önemli filmlerinden X-Men filminde Logan /Wolverine karakteriyle başrol görevini üstlenen Hugh Jackman, bu film ile birlikte çıkış yakalamış ve seyircinin gözüne girmeyi başarmıştır. 2001 Yılında oynadığı film sayısını arttırarak o yıl Kod Adı Kılıçbalığı başta olmak üzere toplam 3 filmde görev alarak artık başarılı ve önemli bir sinema oyuncusu olduğunu göstermiştir.
2003 Yılında yine bir X-Men filmi olan X2: X-Men United filmiyle seyircinin karşısına çıkan Hugh Jackman, bu filminde hakkından gelerek hem X-Men serisini sinemaya kazandırmış hem de kendi başarılarına bir yenisini daha eklemiştir. 2004’te Van Heising adlı önemli bir yapımda daha görev alan Hugh Jackman, kariyerinde artık çok önemli bir konuma geldiğini de göstermiştir.
2006’da Prestij, Kaynak filmlerinin yanı sıra yeni bir X-Men filmi olan X-Men: Son Direniş filminde yine başrol olarak görev alan Hugh Jackman, 2008 Yapımı Deception filminde ise hem oyuncu hem de yapımcı görevlerini üstlenmiştir. Aynı yıl ülkesi için Avustrulya adlı bir filmde de rol alan Jackman, 2009’da yine bir X-Men filmini sinemaya kazandırmıştır. X-Men Başlangıç: Wolverine adlı bu filmde Hugh Jackman, yapımcılığını da kendisi yapmıştır. Bu film ile birlikte ünlü oyuncu artık yapımcılık konusunda da deneyim ve bilgi sahibi olduğunu göstermiş oldu.
2 Yıl aradan sonra 2011 Yılında yeni bir X-Men filmi X-Men: Birinci Sınıf filmiyle sessizliğini bozan Hugh Jackman, o yıl Çelik Yumruklar adlı önemli bir yapımda daha görev almıştır.
Hugh Jackman, şu sıralar yeni ve son olacak bir X-Men filmine hazırlanıyor. Bu film, efsaneleşmiş X-Men’in son filmi olacak. Filmin 2016 yılı içerisinde vizyona girmesi bekleniyor.
  Hugh Jackman Resimleri
  KATEGORİLER