Hugh Laurie

  •   Doğum Yeri: İngiltere, Oxford
  •  Doğum Tarihi: 11 Haziran 1959
  •   0 Hayranı Var
Hugh Laurie, 11 Haziran 1959 yılında İngiltere'nin Oxford bölgesinde dünyaya geldi. Babası altın madalya sahibi bir sporcuydu. Dragon School isimli okulda eğitimini tamamladıktan sonra, Cambridge Üniversitesine gitti ve burada Arekoloji dalında eğitim gördü. Okulu "onur derecesi" alarak bilitirdikten sonra kürek sporuna yöneldi. 1977 yılında ulusal gençler kürek şampiyonasını kazandı.
 
Birçok sinema filminde rol alan Hugh Laurie, en büyük çıkışını ise 101 Dalmaçyalı ile yakaladı. Daha sonrasında Maybe Babu, Sense and Sensibility gibi projelerde yer aldı. İngiltere'de her ne kadar tanınan bir oyuncu olsa da, Hollywood'da bilinmemesi onun canını sıkıyordu. 2004 yılında House isimli bir dizide yer aldı ve burada ki yarattığı karakter ile bir anda Amerika'nın en çok konuşulan oyuncularından bir tanesi oldu. 2005 yılında bu rolü ile Emmy Ödüllerine aday oldu, 2006 yılında ise Altın Küre'nin sahibi oldu. 2006 yılında o dönemin en ünlü programı olan Saturday Night Live'nin sunuculuğunu yaptı. Aynı yıl Süperman Dönüyor isimli projede başrol teklif edilse de, House'nin çekimleri sebebiyle bunu kabul edemedi.
 
Aynı zamanda kitap yazarı olan Hugh Laurie, 1996 yılında ilk romanı olan "The Gun Seller" ile en çok satanlar listesine adını yazdırma şansı elde etti. 1989 yılında bir tiyatro işletmecisi olan Joo Green ile evlendi. Bu evliliğinden 2 erkek, bir kız çocuğu oldu. Aynı zamanda üniversite yıllarında tanıştığı Emma Thompson ile de kısa süreli bir beraberliği oldu. En son 2010 yılında "Silah Tüccarı" isimli bir polisiye roman yazdı. Şuan ise oyunculuk ve yazarlık yapmaya devam ediyor. 
  Hugh Laurie Haberleri
74. Altın Küre Ödülleri Sahiplerini Buldu!10 Ocak 2017
Jimmy Fallon'ın sunuculuğunu yaptığı geceye La La Land ve Meryl Streep damgasını vurdu. Ödüller ise şöyle......
  113996   0 Haberi Oku
  KATEGORİLER