Jessica Alba

 •   Doğum Yeri: ABD - Kaliforniya
 •  Doğum Tarihi: 28 Nisan 1981
 •   0 Hayranı Var
Güzelliğinin yanına oyunculuk yeteneğini de ekleyerek yıldız bir aktris olmayı başaran Jessica Alba, kariyerinde pek çok önemli filmin altına genç yaşında imzasını atmıştır. Birçok önemli ödüle layık görülen Jessica Alba, dikkat çeken güzelliği ile pek çok kuruluşun düzenlediği organizasyonlarda en güzel kadın unvanını almış ve aynı zamanda en güzel kadınlar gibi listelerde de ilk sıralarda yer almıştır.

Doğumu
Jessica Alba, 28 Nisan 1981’de ABD’nin Pomana-Kaliforniya bölgesinde doğmuştur. Aile kökeninde Meksika, Fransa ve Danimarka gibi ülkeler yer alan Alba’nın annesinin ismi Catherine, babasının ismi ise Mark’tır. Genel olarak büyükanne ve dedesinin yanında çocukluğunu geçiren Jessica Alba, çok güzel bir kız olduğunu küçüklüğünden beri gösteriyordu. Jessica Alba’nın bir erkek kardeşi vardır ve kardeşinin ismi Joshua’dır.

Kariyeri
Gerçek anlamda ilgi çekici bir güzelliği olan Jessica Alba’nın birde bunun üstüne oyunculuk anlamında oldukça başarılı olması, kendini göstermesi ve çıkış yakalamasına büyük kolaylık sağladı. Pek çok oyuncu gibi ilk olarak oyunculuk ajansları sayesinde aldığı küçük rollerle oyunculuk kariyerine başlayan Jessica Alba, henüz on iki yaşında iken bir yapımda rol alarak ilk oyunculuk deneyimini yaşamıştır.
Profesyonel oyunculuk kariyerine ise 1994’te başlayan Jessica Alba, o yıl The Secret World of Alex Mack isimli TV dizisinde rol aldı ve aynı zamanda Camp Nowhere adında bir sinema filminde de görev aldı. Sonraki yıllarda da sinema ile TV alanını beraber götürmeye çalışan Jessica Alba, 1995’te Venus Rising filminde rol aldı. O yıl TV seyircisinin de karşısına çıkmayı ihmal etmeyen Alba, 1995-97 yapımı Flipper adlı TV dizisinde 10 bölüm oynamıştır. 1996’da ise 2 Farklı TV dizisinde rol alan güzel oyuncu, After school special dizisinde 1 bölüm konuk oyuncu olarak rol üstlendi ve ayrıca Chicago Hope gibi önemli bir dizide 1 sezon oynamıştır. Jessica Alba, 2 yıl sonra Beverly Hills, 902010 başta olmak üzere toplamda üç farklı TV dizisinde çeşitli roller üstlenmiştir. Son olarak ABD’li aktris, Dark Angel isimli dünya genelinde ciddi bir izleyici kitlesine sahip olan TV dizisinde 42 bölüm oynayarak daha fazla kitlelere ulaşmayı başarmıştır.
Sinema dünyasında ise 1999 yılında Never Been Kissed gibi önemli bir yapımda rol alan Jessica Alba, o yıl 2 farklı filmde daha görev almıştır. İleriki yıllarda hem deneyimini, hem de tecrübesini arttırarak daha yukarılara çıkmayı başaran Jessica Alba, 2005 yılında artık önemli filmlerin değerli oyuncusu olduğunu göstermiştir. Öyle ki, ünlü aktris o yıl Maviliklere Dığru, Fantastik Dörtlü ve Günah Şehri gibi ses getiren filmlerde önemli rollerde görev almıştır.

Jessica Alba, sinema kariyerinde Günah Şehri, Good Luck Chuck, Anestezi, Fantastik Dörtlü: Gümüş Sörfçü’nün Yükselişi, Meet Bill, Machate Kills ve Sin City: A Dame to Kill For başta olmak üzere daha onlarca değerli yapımda dikkat çekici roller üstlenmiştir.
  Jessica Alba Rol Aldığı Filmler - Jessica Alba FilmleriTümünü Gör
 • 1080P
  Günah Şehri - Sin City 1080p İzle
  Günah Şehri - Sin City 1080p İzle
  Sert bir sokak dövüşçüsü olan ama narin de bir kalbe sahip olan acımasız ve yenilmez Marv, hayalini bile kuramayacağı mükemmel güzellikte bir kız olan Goldie ile beraber olur. Ancak eve geri dönd&...
  •   Tür : Gerilim, Suç
  •   İzlenme: 5217
  •   0
     0
  •   Vizyon : 2005
  •   Süre : 147 Dk.
  IMDb8.3
  MultiDil
  720P
  The Veil 2016 İzle
  The Veil 2016 İzle
  Dini bir tarikat çevresinde toplanan insanlar bir süre sonra kendilerini kaptırarak sıra dışı şeyler yapmaya başlarlar. Sonunda da 30 tarikat üyesi aynı andı intihar ederek toplu intihar yaparlar. Bu olaydan kurtulan tek ...
  •   Tür : Korku, Gerilim
  •   İzlenme: 3760
  •   0
     0
  •   Vizyon : 2016
  •   Süre : 93 Dk.
  IMDb5.3
  Altyazı