Jessica Lange

 •   Doğum Yeri: ABD - Minnesota
 •  Doğum Tarihi: 20 Nisan 1949
 •   1 Hayranı Var
ABD’nin başarılı kadın oyuncularından biri olan Jessica Lange, 20 Nisan 1949’da Amerika Birleşik Devletleri’nin Cloquet, Minnesota bölgesinde dünyaya gelmiştir. Hayatı boyunca sanata ve kültüre büyük ilgi duyan Jessica Lange, bu yönde her daim eğitim almaya ve kendini geliştirmeye çalışmıştır. Ailesinin de sanata ve kültüre yatkınlığı sayesinde bu hedeflerine ulaşmak için arkasına önemli destekler alan Lange, şuanda ABD’nin yaşayan en tecrübeli kadın oyuncuları arasında gösterilmektedir.

Doğumu
ABD’de doğan Jessica Lange, 20 Nisan 1949’da hayata gözlerini açmıştır. Üç kardeşi bulunan Lange, toplam dört kardeşin arasında üçüncüdür. Deneyimli oyuncunun kökleri Fin, Alman ve Hollanda’ya kadar dayanmaktadır. Bu hususları göz önüne aldığımızda, ünlü oyuncunun Avrupa’ya çok da yabancı olmadığını söylemek yanlış olmayacaktır.
Kültür ve sanata olan ilgisi sebebiyle küçük yaştan itibaren bu alan da çeşitli eğitimler almaya başlayan Jessica Lange, Paris’te mim ve Minnesola’da da sanat eğitimi alarak kendini geliştirmiştir.

Kariyeri
Oyunculuk kariyerinden önce New York’ta bir süre modellik yapan Jessica Lange, oyunculuğa olan yeteneğinin keşfedilmesinin ardından oyunculuğu tercih etmiştir. Bir süre oyunculuk eğitimi alan Lange, 1976’da profesyonel olarak oyunculuğa başlamıştır.
1976 Yapımı King Kong filminde rol alarak sinemaya ve oyunculuğa merhaba diyen Jessica Lange, ardından 3 yıl boyunca ara vermiştir. 1979 ile 1981 Yılları arasında birkaç filmde çeşitli roller ile karşımıza çıkan Lange, 1981 yılında kariyerinin çıkışını yaptığı filmde görev almıştır. The Postman Always Rings Twice adlı filmde Cora Papadakis karakterini başarıyla canlandırdıktan sonra dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Bu filmin ardından bir çıkış yakalayan Jessica Lange, 1980’li yılların geneline damga vurmuş bir oyuncu olmuştur.
19901’de Rol aldığı Cape Fear filmiyle başarılı oyunculuğunu sergilemeye devam eden Lange, bu süreçte hayran kitlesini de arttırmıştır. 2010’lu Yıllardan beri American Horror Story serisi film ve TV dizileriyle tanınan deneyimli oyuncu, 2 kez Akademi Ödüllerini En İyi Kadın Oyuncu ve En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında kazanmayı başarmıştır.
Jessica Lange, UNESCO iyi niyet elçileri arasında uzun zamandır görev almaktadır.
  Jessica Lange Rol Aldığı Filmler - Jessica Lange FilmleriTümünü Gör
 • 1080P
  Büyük Balık - Big Fish İzle
  Büyük Balık - Big Fish İzle
  Filmde babasıyla uzun süredir konuşmayan ve görüşmeyen Will Bloom'un babası olan Edward hastalanınca ailesinin yanına dönmesiyle beraber yaşananlar anlatılıyor. Ölmek üzere olan Edward yaşadığı olayları a...
  •   Tür : Dram, Fantastik, Macera
  •   İzlenme: 10745
  •   0
     1
  •   Vizyon : 2004
  •   Süre : 125 Dk.
  IMDb8.2
  MultiDil
  Jessica Lange Resimleri Tümünü Gör
Jessica Lange
Jessica Lange
Jessica Lange
Jessica Lange
Jessica Lange
Jessica Lange