Kevin Spacey

  •   Doğum Yeri: ABD - New Jersey
  •  Doğum Tarihi: 26 Temmuz 1959
  •   1 Hayranı Var
Aktör, yönetmen ve yapımcı olan başarılı oyuncunun gerçek adı Kevin Spacey Fowler'dır. 1959 yılında sekreter bir anne ve oyun yazarı bir babanın çocuğu olarak dünyaya geldi. South Orange, New Jersey, Amerika doğumlu aktörün 2 kardeşi daha vardır.

Başlangıçta tiyatro oyunlarında boy gösteren Kevin Spacey sanat yaşamına filmlerle devam etti. 79 yılından 81'e kadar drama eğitimi aldıktan sonra 84 yılında Hurlybury'de sergilediği oyunculukla adından söz ettirdi. 

Zor rollerin adamı olan ve bu tür rolleri özellikle seçen Spacey tiyatroda çok önemli işlere imza attıktan sonra 1995 yılında oynadığı Olağan Şüpheliler filmi ile adını tüm dünyaya duyurdu. En iyi yardımcı erkek oyuncu oscar'ını kazandığı bu rolden 1 sene sonra se7en filminde canlandırdığı karakter ile sinema dünyasının aranan ismi haline geldi.

1999 yılında kendisine en iyi erkek oyuncu oscar'ını getiren American Beauty filmi ile en unutulmaz rollerinden birini oynadı. Son yılların en iyi 25 aktörü arasında gösterilen usta isim siyaset ile de yakından ilgileniyor ve Bill Clinton ile sıkı dostlar.

K-Pax, Superman Dönüyor, L.A. Confidential gibi filmlerle de gönüllere taht kuran Kevin Spacey son olarak adından sıkça söz ettiren başarılı dizi House of Cards ile ekranlarda.
  Kevin Spacey Resimleri
  KATEGORİLER