Margot Robbie

  •   Doğum Yeri: Avustralya
  •  Doğum Tarihi: 02 Temmuz 1990
  •   1 Hayranı Var

2 Temmuz 1990 doğumlu Dalby Queensland, Avustralyalı aktris Margot Robbie’nin gençlik yılları büyükanne ve büyükbabasıa ait Gold Coast’taki çiftlikte geçti. Çiftçi bir baba ve fizyoterapist bir annenin kızı olan Margot’nun Cameron adında bir erkek kardeşi ve Anya adında bir ablası vardır. Somerset Koleji Drama bölümünden mezun olduktan sonra 17 yaşında Melbourne’e gidip oyunculuk kariyerinde ilk adımlarını atmış. 
İlk filmi Vigilante’nin yönetmeni Aash Aaron bir sonraki filmi I.C.U’da da Margot’yu başrole geçirerek  büyük bir şans yakalamasını sağlamış Margot Robbie’nin. Seçmelerde o kadar başarılı oldu ki herhangi bir ajansa bile bağlı olmadan birer birer rolleri kaptı. 2008’de Neighbours adında bir pembe dizide Donna Freedman karakterini canlandırmaya başladı. Bu dizideki başarılı oyunculuğu sayesinde bir çok kez Logie Ödülü’ne aday gösterildi. Buradaki başarısından cesaret alan Margot Robbie, şansını Holywood’da denemek için 2010’da diziyi terk etti. Doğru bir karar vermiş olacak ki, hızlı bir şekilde Pan Am dizisinde 2011 yılında ABC’de rol kapmış oldu.

2013 yılında ilk Holywood filmi Richard Curtis’in About Time oldu.  Kariyerinin kırılma noktası Martin Scorsese yönetiminde Leonardo DiCaprio ile beraber rol aldığı Wolf of Wallstreet filminde, Leo’nun sevgilisi  Naomi Lapaglia rolünü aldı. Kokain bağımlısı, süper borsacı Jordan Belfort’ın uğruna karısını terk ettiği seksi sarışını canlandıran Margot Robbie bu filmin tanıtım turları sırasında Kırmızı Halı Stili ile de adından çokça söz ettirdi.
Daha sonra Wil Smith ile Focus adlı bir filmde başrol oynadı. Dolancırıcıların aşkının kötü gitmesi sonucu işlerin sarpa sarmasını anlatan bu filmi orta sınıf bulundu. Fakat Margot Robbie’nin kişisel performansı olumlu yorumlar aldı. Aynı yıl BAFTA’da Yılın Yükselen Yıldızı adaylığı kazandı. YeniZelanda’da Çekilen Z for Zacharian filminde de başrolde gösterdiği performansı çok sevildi.

Komedyen Tina Fey ile Tango Foxrot isimli bir filmde rol aldıktan sonra yine 2015’te Suite Française aldı bir filmde görldü. 2016’da En İyi Film Dalında Oscar Ödülü’ne aday gösterilen filmi Spotlight’ta, küçük bir yan rolde kendisini canlandırdı. Sonrasında Tarzan’ın Jane’i, Suicide Squad’ın ikonik karakteri Harley Quinn oldu. Flm Marvel hayranları tarafından topa tutuldu ama Robbie’nin performansı kötünğn iyisi olarak yorumlandı. Gelecek planı Harley Quinn’e adanmış birfilmin prodüktörlüğünü de yaparak başrolünde yer almak.
Moda seçimleri ve tarzı ile de bolca adından söz ettiren Margot Robbie Vogue, Vanity Fair, Elle ve Marie Claire gibi çok önemli dergilerin kapaklarında yer aldı. Ayrıca Calvin Klein Euphoria parfümünün yeni yüzü olarak da kazancına kazanç kattı. Bir karakter oyuncusu olarak kendisini görebilir miyiz bilinmez ama yaşıtları arasında en iyiler arasında şimdiden adı anılmaya başlandı.

  Margot Robbie Resimleri
  KATEGORİLER