Matthew McConaughey

 •   Doğum Yeri: ABD - Teksas
 •  Doğum Tarihi: 4 Kasım 1969
 •   0 Hayranı Var
4 Kasım 1969 doğumlu Matthew McConaughey, ABD’nin önemli sinema oyuncularından biri olarak gösterilmektedir. Kariyerinde çok önemli işlere imza atmış olan Matthew McConaughey, Oscar ödülüne de sahiptir.

Doğumu
ABD’nin Uvalde, Teksas bölgesinde 4 Kasım 1969 yılında doğan ünlü sinema oyuncusunun tam adı Matthew David McConaughey’dir. Annesi Mary Kathleen öğretmen, babası James Donald McConaughey ise bir akaryakıt istasyonunun sahibi idi. İrlanda kökenli bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Matthew McConaughey’in babası sıkı bir futbol hayranıydı. Öyle ki, McConaughey’in babasının eski bir futbol oyuncusu olduğu söyleniyor. Matthew’in annesi ve babası ilginç bir ilişkiye sahipti. Zira çift, birkaç kez boşanıp tekrar evlendiler.

Özel Hayatı
Yardımsever biri olarak tanınan Matthew McConaughey’in JK Livin Foundation adlı bir vakfı vardır. Bu vakıf sayesinde ünlü oyuncu, genç ve hevesli kişilere destek sağlıyor. Özel hayatında çeşitli kaçamaklar yapmış olan Matthew; Sandra Bullock, Kate Hudson, Ashley Judd, Salli Richardson ve Penelope Cruz gibi aktrisler ile ilişki yaşamıştır.
Mütevazı ve sempatik bir kişiliğe sahip olan Matthew McConaughey, aynı zamanda hayvan severdir.  Kedi ve köpek başta olmak üzere birçok hayvan besleyen aktör, bu yönüyle de saygı duyulan bir karaktere sahiptir. Ünlü oyuncunun iyi yanlarının yanı sıra yaşadığı bazı olumsuzluklarda vardır. Öyle ki Matthew, 24 Ekim 1999’de tutuklanmıştır. Tutuklanma sebebi de komşularının, aktörün evinden gelen seslerin rahatsız edici seviyede olmasıdır. Bu denli bir gürültünün gelme sebebi ise Matthew McConaughey’in evde dans edip kız arkadaşıyla bongo çalmasıdır. Bu suçundan ötürü Matthew, maddi para cezasına çarptırılmıştır.
Matthew McConaughey’in Camila Alves adlı modelden Levi Alves adında bir oğlu olmuştur.

Kariyeri
TV dizileriyle oyunculuğa başlayan Matthew McConaughey, 1992 yılında Larry Dickens adlı dizinin 5. bölümünde rol almıştır. Sinema ile tanışması ise 1993 yılında olan McConaughey, o yıl My Boyfriend’s Back ve Dazed and Confused filmlerinde görev almıştır. Sonrasında 1994’te Angels in the Outfield filmiyle karşımıza çıkan başarılı aktör, bu filmden sonra dikkatleri daha çok üzerine çekmiştir.
1995 Yılında Teksas Kasabı ve Boys on the Side gibi yapımlarda rol alan Matthew McConaughey, 1996’da önemli bir çıkış yakalamıştır. O yıl Öldürme Zamanı, Lone Star, Glory Daze, Larger Than Life, Scorpion Spring gibi 5 farklı filmde görev alan Matthew, bu sırada hayran kitlesini ve bilinirliğini önemli düzeyde arttırmayı başarmıştır. Kariyerinde istikrarlı çıkışını sonraki yıllarda da devam ettiren Matthew McConaughey, 1997’de Amistad ve Masaj isimli iki önemli filmde rol almıştır. 1998 ile 2000 yılları arasında da birçok sinema filmi ve TV dizisinde izleyicinin karşısına çıkan Matthew McConaughey, 2002’de Ateş Krallığı, Thirteen Conversations About One Thing ve Fraility gibi yapımlarla sinema dünyasında isminden söz ettirmeyi başarmıştır.
2004’te Paparazzi adlı kendisini içeren film ile farklı ve ilgi çekici bir yapımla görünen Matthew McConaughey, 2005’te ise Kirli Para ve Sahra filmlerinde rol almıştır. İlerleyen yıllarda kariyerinde daha ileri konuma kadar yükselen ünlü oyuncu, 2013’te Dallas Buyers Club ve Para Avcısı gibi filmlerle karşımıza çıkmıştır. Matthew McConaughey, en son Yıldızlararası adlı IMDB 8 üzeri puan alan değerli ve büyük bir filmde Cooper karakterini başarıyla canlandırarak adından söz ettirmeyi başarmıştır.
McConaughey, şu sıralar yapımcılık ile ilgili kendini geliştirmeye çalışmaktadır.

Matthew McConaughey filmleriMatthew McConaughey filmleri izleMatthew McConaughey biyografi
  Matthew McConaughey Rol Aldığı Filmler - Matthew McConaughey FilmleriTümünü Gör
 • 1080P
  Yıldızlararası - Interstellar 1080p İzle
  Yıldızlararası - Interstellar 1080p İzle
  Yakın gelecekte geçen filmde yeryüzünde yaşam bitmek üzeredir. Artan kuraklık sorunu ve iklimdeki büyük değişiklikler sebebiyle tehlikeye giren hayatları kurtarmak için uğraşılmaktadır. İnsanlık yok ...
  •   Tür : Bilim Kurgu, Aksiyon, Macera
  •   İzlenme: 59852
  •   0
     0
  •   Vizyon : 2014
  •   Süre : 169 Dk.
  IMDb8.9
  MultiDil
  1080P
  The Wolf Of Wall Street - Para Avcısı 1080p İzle
  The Wolf Of Wall Street - Para Avcısı 1080p İzle
  Jordan Belfort 24 yaşında olmasına rağmen Borsa'da açık bularak büyük paralar kazanır ve bu parayı elinde de tutmaz. Yatırımcıları kandırıp elde ettiği bu paraları kadınlarla, fahişelerle harcayıp sürekli kokain ...
  •   Tür : Suç, Macera
  •   İzlenme: 117590
  •   0
     1
  •   Vizyon : 2014
  •   Süre : 180 Dk.
  IMDb8.3
  MultiDil
  Matthew McConaughey Resimleri Tümünü Gör
Matthew McConaughey
Matthew McConaughey
Matthew McConaughey
Matthew McConaughey
Matthew McConaughey
Matthew McConaughey