Naomi Watts

 •   Doğum Yeri: İngiltere
 •  Doğum Tarihi: 28 Eylül 1968
 •   0 Hayranı Var
Annesi kostüm tasarımcısı Miv Edwards, babası Pink Floyd’un ses mühendislerinden Peter Watts olan Naomi Ellen Watts 28 Eylül 1968’de Shoearam, Kent İngiltere’de doğdu. Annesi ve babası boşandıktan seneler sonra barışsa da babası genç yaşta aşırı doz eroin alarak Notting Hill’deki evinde ölü bulundu. Bu olay üzerine Wales’e taşındıkları için bu kez de Welsh dersleri almaya başlayan Naomi Watss,küçük yaşında bir çok aksan ve dille karşılaşmasının daha sonra oynculuk hayatında önemli yer tutacağını söylüyor.
1982’de Sidney’e taşınmaları ile beraber, annesinin reklamlar ve film sektöründe stilist olarak çalışması sayesinde sektörle tanışan Naomi, kendisi de oyunculuk dersleri almaya başlar. Daha sonra bir bikini reklamı seçmelerinde de en yakın arkadaşı Nicole Kidman ile tanışmış.
Kariyeri 2000 yılında David Lynch’in izlerken anlanması için bir kurallar serisi yazmak zorunda kaldığı, karanlık, olay yaratan filmi Mulholland Drive’da rol alana kadar çok da dikkat çekmeyen yapımlarda ilerledi. İlk filmi 1986 yapımı For Love Alone oldu. Kidman sayesinde tanıştığı yönetmen John Duigan Dead Calm filminde kendisine yardımcı bir rol teklif edince 1991’in beğenilen filmlerinden birinde rol alma şansı yakalamış oldu. Bir kaç filmde daha rol aldıktan sonra Nicole Kidman’ın da desteği ile Los Angeles’a taşındı ve filmograisine Hollywood filmleri katmaya başladı.

 Bu sırada çok kötü filmlerde rol aldı. Paası bitti, sağlık sigortasını bile kaybetti ama tam vazgeçeceği sırada yeni bir filmde rol alarak hayatını devam etirbildi. Cavid Lynch öncesi bu dönemde dikkate değer hiç bir filmi yok denilebilir.
1999’da David Lynch diğer işlerini görmeden, Naomi Watts’ı dizi olacağını düşündüğü Mullholland Drive’ın başrolü için seçti ve pilot bölümünde oynattı. Fakat dizi olarak beğenilmeyip rafa kalkan yapım daha sonra sonu da çekilerek film haline geldi ve tğm zamanların en tartışmalı filmlerinden biri haline geldi. Naomi Watts’ın çift kişilikli Betty karakteri tüm eleştirmenler  tarafından beğenildi ve Watts’ın Hollywood’daki kendi sorunları ile beslenen karakter çok başarılı bir şekilde beyaz perdeye yansıdığı için Oscar adayı lmaması herkesi şaşırttı.
2001 yılında Japon korku filmi The Ringu’nun yeniden çevrimi The Ring (Halka) filminde, herkesin ölümüne sebep olan bir videoyu araştıran gazeteci rolünde kritiklerden çok da alkış toplayamasa da filmin gişe başarısı Naomi Watts’ın adının Hollywood’un gediklileri arasında yer almasına yetti.

2002 yılında, içinde Heath Ledger, Orlando Bloom ve Geoffrey Rush’ın da bulunduğu Ned Kelly filminde ve Kate Hudson’la beraber rol aldığı Le Divorce’ta rol aldı ama performansı yerden yere vuruldu.
2003’te ise her filmi bir sinema şaheseri olan ve Leonardo DiCaprio’nun da seneler sonra ilk Oscar’ını almasını sağlayan dahi yönetmen Alejandro Gonzales Innaritu’nun 21 Gram filminde, Sean Penn ve Benicio Del Toro ile beraber rol aldı.Bu rolü sayesinde ilk Oscar adaylığına hak kazanmış oldu.

Bir kaç filmde daha rol aldıktan sonra yine eleştirmenlerin nefret ettiği ama gişede yüzmilyonlarca dolar yapan Halka 2 filminde kendisini izledik. Daha sonra ise Watts’ın bugüne kadarki en yüksek gişe başarısı olan, Peter Jackson yönetmenliğindeki King Kong geldi.Cronenberg’in Eastern Prmises iminde olumlu eleştiriler aldıktan sonra Michael Haneke’nin Funny Games’i ile de Tim Roth ile beraber, hastalıklı gençlerin işkncesine maruz kalan evli bir çifti canlandırdılar ve Watts’ın bu performansı ortalama bulundu.
İki çocuğunun doğumu ile kariyerine biraz ara verdikten sonra nce the International filmi ile kendinden söz ettiri p sonra da bir Woody Allen’ın You will Meet A Tall Dark Stranger” filmi ile 2010 Cannes Film Festivalini açmış oldu.
2012 yılında Hindistan Okyanusundak Tsunami sırasında ailesinden ayrılan Maria Belon’un hikayesini anlatan The Impossible filminde rol aldı ve tüm eleştiriler olumluydu.  2013 senesindeki Prenses Diana’yı canlandırdığı, Diana, Princess Of Walse filmi ise gişede çok başarılı olmasına rağmen performansı hem seyirci hem de eleştirmenler tarafından beğenilmedi.

 
  Naomi Watts Rol Aldığı Filmler - Naomi Watts FilmleriTümünü Gör
 • 1080P
  Birdman 1080p İzle
  Birdman 1080p İzle
  Bir zamanlar ikonik bir süper kahramanı canlandıran Raymon Carver (Keaton) zamanla popülerliğini yitirir. Bununla birlikte egosuyla savaşmaya başlayan Carver, ailesini, kariyerini ve kendisini yeniden iyileştirmesi gerekmektedir...
  •   Tür : Fantastik, Komedi, Dram
  •   İzlenme: 117111
  •   0
     0
  •   Vizyon : 2015
  •   Süre : 119 Dk.
  IMDb8.5
  MultiDil
  1080P
  Kuralsız 1080p İzle
  Kuralsız 1080p İzle
  Tris Prior (Shailene Woodley) sevdiği insanları ve kendini kurtarmak için amansız bir savaş vermektedir. Bir yandan da fedakarlık, kimlik, bağlılık, kurallar ve aşkla ilgili evrensel sorunlarla boğuşmaktadır. Üstelik savaş baş...
  •   Tür : Bilim Kurgu, Aksiyon, Macera
  •   İzlenme: 60792
  •   0
     0
  •   Vizyon : 2015
  •   Süre : 119 Dk.
  IMDb6.8
  MultiDil
  1080P
  21 Gram 1080p İzle
  21 Gram 1080p İzle
  Eskiden kötü günler yaşamış ama artık mutluluğu yakalamış bir kadın olan Cristina eşi ve iki çocuğuyla yaşayan biridir. Paul Rivers ise bir hastalıpa yakalandığı için zor günler geçirmekte ve bunu ...
  •   Tür : Dram, Suç, Gerilim
  •   İzlenme: 6005
  •   0
     0
  •   Vizyon : 2004
  •   Süre : 124 Dk.
  IMDb7.8
  MultiDil
  Naomi Watts Resimleri Tümünü Gör
Naomi Watts
Naomi Watts
Naomi Watts
Naomi Watts
Naomi Watts
Naomi Watts