Neil Patrick Harris

 •   Doğum Yeri: ABD
 •  Doğum Tarihi: 15 Haziran 1975
 •   0 Hayranı Var
Hepimizin How I Met Your Mother dizisindeki Barney Stinson rolü ile radarına giren Neil Patrick Harris, 15 Haziran 1975 yılında Alberquerque’de iki avukat Sheila Gail Scott ve Gene Harris’in oğlu olarak dünyaya geldi. 15 yaşında ilk filmi dPurple People Eater filmiyle sinemaya ilk adımını atmış oldu. Aynı sene (1988) Whoopi Goldberg ile beraber rol aldığı ikinci filmi Clara’s Heart’ın ardından 16 yaşındayken, Dooge Howser, MD dizisindeki, gelecek vaadeden dahi doktor rolü ile en sevilen genç oyunculardan biri olarak kalplerde taht kurdu. 4 sene süren dizi sayesinde People’s Choice Awards ve Altın Küre adaylığı kazanmış oldu.

Dizinin 1993’te sona ermesi ile beraber asıl hayali olan tiyatroya geçiş yapma fırsatı bualn Neil Patrick Harris, 1997 senesinde Starship Troopers ve 1998 yapımı The Proposition  televizyon filmleri ile film sektörüne geri döndü. Ayı yıl Rent müzikalinde rol aldı ve bu performansı sayesinde Drama League Award kazandı ve bir çok farklı müzikalle daha olumlu yorumları toplamaya devam etti. 2001’de Broadway’de Sweeny Todd’da, Tobias Ragg karakterini canlandırdı.

4 kez Tony Ödül Törenini sunan Neil Patrick Harris, 2015 Oscar Ödül Törenini de sunarak, bunu yapan ilk gay erkek oyuncu olarak tarihe geçti.

2005’ten 2014’e kadar tüm zamanların en sevilen dizilerinden olan Friends’in boşluğunu dolduran How I MetYour Mother dizisindeki, bağlanmaktan korkan, aşka inanmayan ama kadınları çok seven seri çapkın Barney Stinson rolü ile tüm dünyada büyük bir hayran kitlesine sahip oldu. Mutlu bir şekilde gay, 2011 senesinde New York’ta yasal olması ile birlikte eşi David Burtka ile evlenmiş ve taşıyıcı anne sayesinde biri kız biri erkek ikizlere sahip olmuş bir erkeğin, heteroseksüel ve bu kadar kadın düşkünü bir karakter konusundaki başarısı tüm dünyada konuşulmasını sağladı. Bu rolü ile 3 Emmy Adaylığı alıp hiç bir seferinde ödüle hak kazanamasa da yine bir TV yapımı olan Dr. Horrible’s Sing-Along yapımı ile Emmy Ödülü’nü evine götürdü.

Komedi rollerinin aranılan ismi olmasının yanında Neil Patrick Harris aynı zamanda Hollywood Sihir Kalesi Yönetim Kurulu Üyesi ve bir sihirbaz. American Horror Story: Freak Show ve Glee dizilerindeki konuk rollerinde de sihirbazları canlandıran oyuncu, Vogue dergisinin meşhur serisi “73 Questions” röportaj serisinde bu özelliğinden bahsedip küçük bir gösteri yapmıştı.

2014 yılında David Fincher yapımı Gone Girl’de Ben Affleck ve Rosamund Pike ile rol alıp daha ciddi tarafını gösteren Harris, Fincher ile çalışma imkanı bulduğu için kendisini çok şanslı saydığını bir çok kez dile getirmiş ve buradaki saplantılı eski sevgili rolüyle de eleştirmenlerin övgüsünü kazanmıştı. 
  Neil Patrick Harris Rol Aldığı Filmler - Neil Patrick Harris FilmleriTümünü Gör
 • 1080P
  Kayıp Kız - Gone Girl 1080p İzle
  Kayıp Kız - Gone Girl 1080p İzle
  Nick tam 5. evlilik yıldönümlerine hazırlanırken eşi Amy'nin kaybolduğunu öğrenir. Evde araştırma yapan polisler Nick'i şüpheli bulurlar. Basının da ilgisiyle olay giderek büyür ve bir çok kesm...
  •   Tür : Dram, Gerilim
  •   İzlenme: 63404
  •   0
     0
  •   Vizyon : 2014
  •   Süre : 145 Dk.
  IMDb8.4
  MultiDil
  Neil Patrick Harris Resimleri Tümünü Gör
Neil Patrick Harris
Neil Patrick Harris
Neil Patrick Harris
Neil Patrick Harris
Neil Patrick Harris
Neil Patrick Harris