1080P
Şeytan Marka Giyer - The Devil Wears Prada HD 1080p İzle
MultiDil

Şeytan Marka Giyer - The Devil Wears Prada HD 1080p İzle

 •  Süre: 109 Dk.
 •  Vizyon Tarihi: 2006
 •  Ülke: ABD
New York moda dünyasının göz alıcı karmaşasında , 0 bedenli muhteşem kadınlar içindeyken saçınızın kötü olduğu bir gün iş hayatınızın sonu olabilir. İşte Runway Dergisi bu inanılmaz cehennemin tam ortasıdır. Miranda Priestly (Meryl Streep) ise moda dünyasının en güçlü kadını Runway'in korku salan kraliçesi kendisine bir asistan alacaktır. Milyonlarca kızın hayatını verebileceği bir iş ise sıradan bir NewYork'lu olan Andy Sachs (Anne Hathaway) için göz kırpmaktadır. Yapacağı iş kesinlikle kendisine saygısı olmayan insanların yapabileceği türden, yaşamı bırakıp çalışmaya dayalı bir tür Miranda köleliğidir.

Yönetmen David Frankel ve yapımcı Wendy Finerman başlangıçta Kitap Önerisi formunda The Devil Wears Prada'yı okudu. Frankel'in ikinci tiyatro özelliği ve on yılı aşkın bir süredir ilkidir. Görüntü yönetmeni Florian Ballhaus ve kostüm tasarımcısı Patricia Field, Seks ve Şehre yaptıkları tecrübelerine büyük bir ilgi gösterdi.

Frankel, tecrübesini, kendisi ve kamera arkasındaki diğerleri için henüz yeterli miktarda kaynak sağlamamakla birlikte, henüz denediği en büyük proje olduğu için, söz konusu katılımcılar için yüksek kazdıklarını hatırlıyor. Variety'ye, filmin 10. yıldönümü hakkında 2016'da çıkan bir makaleyi "Çok ince buzda olduğumuzu biliyorduk;" Bunun yolumuzun sonu olabileceği olasıydı. "

Üretim öncesi
Fox, 2003 yılında yayınlanmadan sadece Weisberger'in romanını satın aldı, ancak bitti. Carla Hecken, daha sonra stüdyodaki genel müdür yardımcısı, el yazmasının ilk yüz sayfasını ve arsa planının geri kalanının nasıl yapılacağı hakkındaki bir taslağı görmüştü. Ama bunun için yeterliydi. "Miranda Priestly'nin şimdiye kadarki en büyük kötü adamlardan biriydi" diye hatırlıyordu, "2016'da hatırlıyor:" Agresif bir şekilde içeri girdik ve kazdıklarını hatırlıyorum.

yazı yazıyor
Senaryo üzerinde çalışmak, Weisberger'in çalışmalarını bitirmeden önce derhal başlıyordu. Yayınlandığında en çok satan kişi haline geldiğinde, arsa unsurları devam eden senaryoya dahil edildi. Çoğu, 2000 Ben Stiller filmi Zoolander'den ilham aldı ve öncelikle moda endüstrisini satirladı. Fakat film hazır değildi. Daha sonra Fox'ta üretim müdürü olan Elizabeth Gabler, bitmiş romanın güçlü bir anlatıya sahip olmadığını kaydetti. "Kitaptaki güçlü bir üçüncü hareket olmadığından," sonradan, "bunu icat etmemiz gerekiyordu" dedi.

Bu arada, stüdyo ve yapımcı Wendy Finerman bir yönetmen arıyordu. Komedi deneyimine sahip birçok aday arasından David Frankel, sınırlı deneyimine rağmen yalnızca bir özellik olan Miami Rhapsody'yi ve Sex and the City ve Entourage'ın bazı bölümleriyle işe alındı. Mülkiyet hakkında emin değilim, onu "aşk hikayesi değil, haksız yere satılık" olarak adlandırıyordu. Daha sonra, 1995 yılında düzenlenen tasarımcı Isaac Mizrahi'yle ilgili belgesel olan Unzipped'i, filmin modaya yönelik tutumu için modeli olarak gösterdi: "Canlı Moda dünyasının bazı saçmalıklarına rağmen, aynı zamanda çok ciddi. "

Finerman ile yaptığı toplantıda Frankel, hikâyenin gereksiz yere Miranda'yı cezalandırdığını düşündüğünü söyledi. "Mükemmellik için minnettar olmamız gerektiği görüşündeydi, mükemmel insanlar niçin hoş olmalı" diye devam etmeye hazırlanıyor ve daha fazla senaryo düşünüyordu. İki gün sonra müdürü onu tekrar düşünmeye ikna etti ve sevdiği bir şeyi arıyordu. Filmi şekil haline getirebilir. Finerman'a senaryoda kapsamlı notlar vererek ve film için ayrıntılı bir vizyon ortaya koyarak işi aldı.

Mülk üzerinde dört senarist çalıştı. Peter Tasman, ilk taslağı yazdı, ancak daha fazlasını yapabileceğini düşünmedi; Başka bir yazar geçti. Paul Rudnick, Miranda'nın sahnelerinde bir miktar çalışıp Don Roos yeniden yazdı. Bundan sonra, New York'ta gazetecilik kariyerine başlamaya çalışan gençlik deneyimlerini hikayeyle ilişkilendiren Aline Brosh McKenna, bir aylık çalışmanın ardından, notları dahil olan Finerman ve Frankel için doğru dengeyi sağlayan bir taslak hazırladı Kitabı daha az yakından takip ederek ve Andrea ile Miranda arasındaki çatışmaya odaklanan hikayeyi önemli ölçüde düzenleyerek nihai bir versiyon haline getirin. Bir ilişkinin etrafında yer almayan kadın kahramanlarıyla bir hikaye yazma deneyimini "çok özgürleştirici buldum ... Filmin olmasını istediğim şeyleri, Faust hikayesini, bayanlar için Wall Street'i yapmaya izin verildiğimi hissettim" dedi.

McKenna, başlangıçta Streep için daha sonra yeniden yüklemek için Finanda ve Frankel'in isteği üzerine Miranda'nın zıvanasını tezahür etti. Daha sonra Don Rickles'ı diyalogdaki hakaretlere ana etkisi olarak gösterdi; Senaryoda çalışmaya başlamadan önce, kendisi bulduğu dünya ile Andy arasındaki farkın özetlendiğini hissettiğini Miranda'nın "Bir şans verin, akıllı şişman kızla çalışın" hattını ortaya attı.

McKenna senaryolarını daha gerçekçi yapmak için moda çalışmış tanıdıklarla istişarede bulundu. 2010 İngiliz Film ve Televizyon Sanatları Akademisi konferansında, Nigel'in Andy'ye işinden çok fazla şikayet etmemesini söylediği bu incelemelerden sonra değiştirilen bir sahneden söz etti. Aslında, konuşmasını daha çok destekleyici bir konuşma yapmıştı; Ancak bu tanıdıklardan biri, bunun olmayacağını söyledi: "Dünyadaki hiç kimse birbirimize iyi değil ... Olmamak için hiçbir sebep yoktur ve zamanları yoktur." Ona aktardığı sözleriyle aktardı.

 3403İZLENME

 0FAVORİ

 8.0İMDB

Detay
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir
  Benzer Filmler
1080P
Çılgın Hırsız - Despicable Me 1080p İzle
Çılgın Hırsız - Despicable Me 1080p İzle
Klasik güzel ve mutlu insanların yaşadığı bir banliyöde herkes güler yüzlü, komşuluk ilişkileri iyi ve sıcak kanlıdır. Ancak tüm bunların ardında saklanan büyük bir sır vardır. Gru bu banliyöde...
 •   Tür : Aile, Animasyon, Komedi
 •   İzlenme: 918
 •   0
    0
 •   Vizyon : 2010
 •   Süre : 95 Dk.
IMDb7.7
MultiDil
1080P
Ashby 1080p İzle
Ashby 1080p İzle
Lise öğrencisi 17 yaşındaki Ed Wallis ve yaşamak için birkaç aylık ömrü kalan emekli CIA tetikçi komşusu Ashby bir şekilde arkadaş olur. Ed, amacını ve ne olmak istediğini bilmedilerken; Ashby ölme...
 •   Tür : Dram, Romantik, Komedi
 •   İzlenme: 448
 •   0
    0
 •   Vizyon : 2015
 •   Süre : 100 Dk.
IMDb6.4
MultiDil
1080P
Krampus 1080p HD İzle
Krampus 1080p HD İzle
Sıradan hayatında hiç bir aksiyon olmadan yaşamaya devam eden Max yılbaşı olduğunu bile farketmeden yeni yıla girer. Oldukça sıkıcı bir yeni yıl gecesi geçiren Max şans eseri bir şekilde antik çağlarda yaşayan ...
 •   Tür : Komedi, Korku, Fantastik
 •   İzlenme: 623
 •   0
    0
 •   Vizyon : 2015
 •   Süre : 97 Dk.
IMDb6.5
Altyazı
1080P
Little Boy 1080p HD İzle
Little Boy 1080p HD İzle
Ufak çocuğuyla inanılmaz bir sevgi ile birbirine bağlı olan bir babanın onunla olan ilişkisini anlatan filmde bu baba oğulun hikayesine imrenerek bakacaksınız. 8 yaşındayken babası 2. Dünya Savaşı için askere gidince sa...
 •   Tür : Dram, Komedi, Savaş
 •   İzlenme: 3016
 •   0
    0
 •   Vizyon : 2015
 •   Süre : 97 Dk.
IMDb7.5
MultiDil